Teknoloji

20 saat çalıştırdılar… Yoğun iş temposuna dayanamayan robot bayıldı!

Teknolojideki hızlı sıçrama, robotik alanındaki gelişmelerin de artmasına neden olmuştur. Robot teknolojisine odaklanan şirketler, insanların hayatını kolaylaştıracak pek çok seçenek üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Buna bir örnek, İtalya’nın geçen ay yatılı bakım hizmetleri için robotları kullanmasıdır.

20 SAAT DURMADAN ÇALIŞTI

Robot teknolojileri denilince akla ilk gelen firma Boston Dynamics oluyor. Son derece esnek ve hareketli olan robotlar birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bir başka robot teknolojisi geliştiricisi olan Agility Robotics tarafından geliştirilen robot Digit, ABD’de düzenlenen bir fuarda insanlara yeteneklerini göstermeye çalıştı. Her şey yolunda giderken ziyaretçiler, yoğun iş temposuna dayanamayan robotun bir anda yere yığıldığını gördü.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada robot Digit’in bu saat diliminde 20 saat performans gösterdiği ve yüzde 99 başarı elde ettiği belirtildi. Ford ve Agility Robotics’in ortak çalışmaları sonucunda üretilen robot, ilk olarak 2020 yılında satışa sunuldu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu