Ekonomi

Apple’ın 2024’e kadar büyümesi beklenmiyor

PhillipCapital analistleri, elma“satın al”dan “topla”ya düşürüldü ve “makro koşulların yarattığı zorluklarla karşı karşıya kalan ürün gelirindeki zayıflık”Buna göre hisselerin fiyat hedefi 186 dolardan 183 dolara düşürüldü.

Şirketle ilgili son notlarında analistler, şirketin yakın zamanda açıklanan ikinci çeyrek bilanço raporuna daha yakından baktılar. AAPL’nin hem üst hem de alt sıralardaki başarısını kabul eden analistler, rapordan elde edilen en büyük çıkarımın, 2023’e kadar devam eden gelir daralmasına yönelik rehberliği olduğunu belirtiyor:

Analistler, bu mütevazı beklentinin mevcut makro koşulların yanı sıra şirketin en büyük gelir kaynağı olan iPhone’un durumundan kaynaklandığını söyledi. “Müşterilerin satın almalarını Eylül ayında beklenen iPhone 15 lansmanına kadar erteleme olasılığı”çünkü haklı olduğuna inanıyor.

Çünkü “marjinal gelir artışından 2023 mali gelir daralmasına”doğru değiştirerek “Gecikmeli alımlar nedeniyle baskılanan talep nedeniyle”Şirketin büyümeye ancak 2024’te geri döneceğini tahmin ettiler.

Hisselerin yatırım derecesi ise “Satın almak”itibaren “toplamak”Veya fiyat hedefi 186 dolardan 183 dolara düşürüldü.

AAPL’nin hisseleri Cuma gününü yıllık yaklaşık %39 artışla 173.57$’dan kapattı.

haber-savsat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu