Haber

CHP 100 yaşında: Kılıçdaroğlu Anıtkabir’i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ederek Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.

Anıtkabir’de düzenlenen törene Genel Başkan Kemal Kılıçdarkoğlu, parti yöneticileri, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan ilerleyerek Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine ulaştı. Kılıçdaroğlu’nun mozoleye kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra sahabeleriyle Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, Aziz Önder, İzmir’den kurtuluşun ilan edildiği ve kuruluş ateşinin yakıldığı bu tarihi günde, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileri olarak karşınızdayız. İleri, çağdaş millet, Cumhuriyet Halk Partisi’dir” Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kurucusu olarak demokrasi, sosyal adalet ve laiklik ilkelerine olan sarsılmaz bağlılığınız ve ileri görüşlülüğünüz bize ilham vermeye devam ediyor. Bu vizyonu geleceğe taşımak ve milletimiz için daha eşit, adil ve kapsayıcı bir toplum yaratmak. Barış ve refah için mücadelemizi sürdürüyoruz.

Sayın Genel Başkanım, bugün en büyük iki mirasınızdan biri olarak gördüğünüz Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. yılı… 23 Ekim’de partimizin kuruluş bildirisine imza atan Erzincan Milletvekili Sabit Sağıroğlu’nu huzurunuzda saygıyla anıyoruz. 1923, İstanbul Milletvekili Dr. Refik Saydam, İzmir Milletvekili Celal Bayar, Erzurum Milletvekili Münür Hüsrev Göle, Tekfurdağ Milletvekili Cemil Uybadın, Konya Milletvekili Kazım Hüsnü, İzmit Milletvekili Saffet Arıkan, Diyarbakır Milletvekili Zülfü Tiğrel, partimizin Kâtibi. Orgeneralimiz Recep Peker’i ve İkinci Genel Başkanımız İsmet İnönü’yü saygı ve rahmetle anıyorum. “Aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, silah arkadaşlarınızı, aziz şehitlerimizi ve hayatını kaybeden tüm Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarını rahmetle anıyorum.”

Kemal Kılıçdaroğlu, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarına çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulundu ve ardından Anıtkabir Komutanlığı’na geçti.

Anıtkabir Komutanlığı yetkilileriyle bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu