Yaşam

İddia: Microsoft, Netflix’i satın almak istiyor

Microsoft’un dijital yayın platformu Netflix’i çatısı altına almak istediği iddia edildi. Yavaş yavaş oyun sektörüne girmeye hazırlanan Netflix, bu anlaşma ile pazar payını genişletebilecek. Öte yandan Microsoft, birden fazla cihazda bir video oyunu akış hizmeti sunabilecek.

Lost Dock’un Reuters’ten aktardığına göre, Olası satış fiyatı için 190 milyar dolar konuşuluyor. Ancak şu anda her iki taraftan da anlaşmayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bill Gates’in 2014 yılında şirketten ayrılmasının ardından CEO olarak göreve gelen Satya Nadella, o günden bu yana pek çok satın alma işlemine imza attı. Ünlü video oyunu Minecraft’ı 2,5 milyar dolara, sosyal platform LinkedIn’i 26 milyar dolara ve yapay zeka yazılım geliştiricisi Nuance’ı 20 milyar dolara satın alan Microsoft; Activision Blizzard’ın satın alınmasında, rekabet maddelerine takıldı.

Netflix atılımının böyle bir hukuki soruna yol açmayacağı ve yayın hizmetinin reklam işini şimdiden Microsoft tarafından üstlenildiği gelen bilgiler arasında. Ayrıca Miscrosoft’un lideri Brad Smith de Netflix yönetim kurulundaki isimler arasında ortada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu