Haber

İsrail ordusu Şifa Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesini vurdu

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde karadan kuşattığı Şifa Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesini hedef aldı.

Gazze’de Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı görüntülere göre, İsrail ordusu tarafından kuşatma altında tutulan ve yakıt ikmali yetersizliği nedeniyle alarma geçirilen Şifa Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesi vuruldu.

Görüntülerde yer alan doktorların, bölgede meydana gelen patlama nedeniyle oluşan toz nedeniyle nefes almakta güçlük çektiği kaydedildi.

Doktorlar, daha önce baskınlar ve yakıt yetersizliği nedeniyle hastane içinde yer değiştiren yoğun bakım hastalarının başka bir bölgeye tahliye edildiği bilgisini paylaştı.

Yenidoğan koğuşundaki bebekler kuvözden çıkarıldıktan sonra öldü

Görüntülere göre Şifa Hastanesi Yenidoğan bölümünde kuvözlerinden çıkarılan 30’dan fazla bebek, hastane çalışanları ve gönüllü sivillerin kollarında daha güvenli ve uygun bir yere nakledildi.

Doktorların bebekleri taşırken geçtikleri hastane koridorlarının yaralıların bulunduğu hasta yataklarıyla dolu olduğu, aynı koridorlarda evleri bombalandığı için yerinden edilen ve hastaneye sığınan sivillerin de olduğu görüldü.

Bu vahim durumdan bahseden Filistinli doktor, bebekleri taşıdıkları bölgenin özellikle prematüre bebekler için uygun olmadığını vurguladı.

Bebeklerin normalde kuvözde kalması gerektiğini belirten doktorlar, “Şu ana kadar içinde bulundukları koşullar nedeniyle 3 bebek hayatını kaybetti” dedi.

Eşini görevdeyken kaybetti

Bir başka videoda ise İsrail’in uyguladığı abluka nedeniyle hastaneye gazeteciler dahil hiç kimsenin ulaşamaması nedeniyle hastanedeki sağlık çalışanlarından birinin oradaki insani trajediyi aktarmak için muhabir olarak çalıştığı görüldü.

Hastane çalışanının kendisine mikrofon uzattığı doktor, İsrail bombardımanında eşini kaybettikten sonra annesiz kalan iki küçük çocuğuyla birlikte hastanede çalıştığını anlattı.

Yoğun bakım ünitesinde çalışan Doktor İsam Radi ise, “Eşim ben görevdeyken şehit oldu. Çocuklarımı da yanımda götürmek zorunda kaldım. Halen görevimin başındayım. Hamdolsun her türlü koşula rağmen” dedi. ” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu