Teknoloji

Katlanabilir telefonların en büyük sorunu, Galaxy Z Fold 6’da da çözülmeyebilir

Katlanabilir telefonların en büyük sorunlarından birinin, ekranın katlandığı çizgide ortaya çıkan ekran kırışıklığının oluşması olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ve kısa bir süre önce ortaya çıkan bir sızıntıya göre Samsung, Galaxy Z Fold 6’da da bu sorunu çözemeyebilir.

Phone Arena tarafından bildirildiği üzere, Samsung Galaxy Z Fold 6’nın maketine ait olduğu söylenen sızdırılan fotoğrafları, @ta__tech tarafından X’te paylaşıldı. Söylenilene göre bu fotoğraflar bir Güney Kore forumunda bulundu ve küçülüp küçülmediği belli olmasa da, kırışıklık hala oldukça görünür durumda.

Elbette, özellikle kırışık varlığı gibi detaylar söz konusu olduğunda bu fotoğrafın bir maket ürünü göstermesinden dolayı bitmiş telefonu tam olarak temsil etmediği söylenebilir ve Samsung Galaxy Z Fold 6 daha iyi bir performans sunabilir.

Yine de, kırışıklığın varlığını sürdürmesi ihtimali kötü bir haber olsa da, bu görüntüler telefonla ilgili bazı iyi yanlar da öneriyor. Samsung Galaxy Z Fold 6 maket birimi neredeyse gözükmeyen bir menteşeye sahip ve katlandığında neredeyse katlanamayan bir telefon bile sanılabilir.

Kapak ekranı da Samsung Galaxy Z Fold 5’e göre daha geniş ve bu sayede daha çok geleneksel bir akıllı telefon ekranına benziyor.

Samsung, kapak ekranını genişletirken aynı zamanda büyük katlanabilir ekranı da daha geniş ve daha kısa hale getirdi (dikey yönde tutulduğunda) ve telefonun köşeleri daha az kıvrımlı hale getirilerek cihaza daha köşeli, Samsung Galaxy S24 Ultra benzeri bir görünüm kazandırıldı.

Ancak bu noktada sızıntılara her zaman şüpheyle yaklaşmanın faydalı olacağını hatırlatmak gerekebilir. Telefonlar satışa sunulmadan önce aksesuar üreticilerine gönderilen maket birimler genellikle doğru olma eğiliminde olsalar da, sızıntının doğru olması durumunda bile gerçeği tamamen yansıtmayabilirler. Ayrıca, @ta__tech’in herhangi bir sızıntı geçmişi olmadığını ve hatta kendilerinin de bu bilginin ne kadar doğru olduğunu bilmediklerini söylediklerini hatırlatalım.

haber-pazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu