Haber

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüştü.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Rektör Kırışık, 2-3 Mart tarihlerinde KBÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali (Sosyalfest) için Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ile kurumsal paydaş işbirliği protokolünü imzaladı.

– Belediye Başkanı Vergili’nin açıklaması

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yaptığı açıklamada, son 15 yılda kente 287 eserin kazandırıldığını belirtti.

Belediyenin son 15 yılda yaptığı çalışmalarla şehircilik açısından büyük adımlar attığını belirten Vergili, “Biz bu şehirde yaşayan herkese, toplumun her kesimine, hatta tüm canlılara önem verdik. Hiçbir zaman ötekileştirmedik. Hizmetlerimizde hiçbir zaman taraf ve kişi ayrımı yapmadık. Şehrimizde her zaman toplumsal barışın öncüsü olduk. Sosyal “Dürüst yönetim anlayışımız doğrultusunda yaptığımız hizmetleri her zaman halkımızla paylaştık ve vermeye devam edeceğiz. . Geçtiğimiz 15 yılda ihtiyaç duyulan büyük yatırımları hızla hayata geçirirken Karabük halkının tek kuruşunu bile israf etmemeye özen gösterdik. Halkımızın ödediği parayı hizmet olarak halkımıza kazandırdık.” dedi.

-Karabük Belediye Meclisi toplandı

Karabük Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin çağrısı üzerine olağanüstü toplandı.

Toplantının tek gündem maddesi ise “Emeklilerin geçici olarak ücretsiz su kullanımı ve Karabük Belediyesi Ulaşım A.Ş.’ye ait şehir içi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları” oldu. kabul edildi.

Safranbolu Belediyesi’nde toplu sözleşme imzalandı

Safranbolu Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Safranbolu Belediyesi İşçi Limited Şirketi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

Sözleşmeye göre Safranbolu Belediyesi’nde asgari personel maaşı sosyal yardımlar da dahil olmak üzere son 6 ayda yüzde 87 artışla 25 bin lira oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu