Haber

Kılıçdaroğlu’nu düşündürecek! Değişim için site kuran İmamoğlu, aldıkları önerileri 6 maddede paylaştı.

Seçim sonrası CHP’de değişim olması gerektiğini vurgulayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bunun için ruleicindegisim.org’u açtı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşısına alan İmamoğlu, ortak teklifleri internet sitesinden tespit ettiklerini açıkladı. İBB Lideri, “Toplum, değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapılanması görmek istiyor. İletişimi güçlendirmemizi ve değişim vizyonumuzu duymamızı istiyor. Bizden gerçekçi bir politika benimsememizi ve yenilikçi bir tavrı öne çıkarmamızı bekliyor. Atatürk ilkelerine bağlı.” söz konusu.

“100 BİNDEN FAZLA VATANDAŞ YORUM YAPTI”

İmamoğlu’nun açıklamasının tamamı şöyle: “CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidarda değişim” konulu vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini almak için 4 Temmuz’da https://iktidaricindegisim.org adlı bir internet sitesi oluşturduk. “Güç Değişimi” sayfamızı Türkiye coğrafyasının dört bir yanından ve 6 kıtadan 1 milyondan fazla vatandaş ziyaret etti ve 100 bini aşkın vatandaşımız değişimle ilgili görüş ve önerilerini iletti.

İLETİŞİM UZMANLARINDAN OLUŞAN HEYETİ İNCELEDİ

Siyaset bilimi, sosyoloji ve bağlantı uzmanlarından oluşan bir heyet; yaş, cinsiyet ve coğrafi konum dökümü ile analiz edilmiştir. İrtibat uzmanları, NLP prosedürü ile anlam analizi, semantik arama aracı ile mikro düzeyde analizler yaptı.

Bu davete destek veren ve katkıda bulunan herkese çok TEŞEKKÜRLER. Gelen teklif ve yorumlar şu noktalarda belirginleşti:

  1. Toplum, CHP lideri ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekler.
  2. Tabanla temasların güçlendirilmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun kurulmasını beklemektedir.
  3. Değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapısı görmek istiyor.
  4. Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini ve gençlerin güçlendirilmesini talep eder.
  5. İletişimi, değişim vizyonumuzu güçlendirdiğimizi duymak istiyor.
  6. Bizden gerçekçi bir politika izlememizi ve Atatürk’ün unsurlarına bağlı bir tavrı ön plana çıkarmamızı bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu