Haber

Mansur Yavaş: Bizim için ‘Çalıyor ama çalışıyor’ diyemeyecekler

DUVAR – Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, dün Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. Belediyenin, Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü (EGO) ve Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) 2023 yılı bütçelerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Yavaş, göreve geldiklerinde şeffaf, sosyal, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim vadettiklerini söyedi.

Yavaş, “Sizlere ve bizi izleyen Ankara halkına söz veriyorum. Dönemimiz bittiğinde bizim için ‘Çalışmadı’ diyemeyecekler. ‘Temiz su, teknoloji merkezi, ulaşım projeleri yapmak varken çöp projelere para harcadı’ diyemeyecekler. ‘Halkın kazandığı helal parayı harama ortak etti’ diyemeyecekler.

Bu kentin çocuklarının rızkını geçmişteki gibi terör örgütlerinin finansmanında kullandılar’ diyemeyecekler. ‘Halka pahalı su ve bilet satıp halkın taleplerine kulak tıkadı’ diyemeyecekler. ‘Çalıyor ama çalışıyor’ diyemeyecekler, ‘çalmadan çok çalıştı’ diyecekler.

Ben, onurlu bir beşerim. İki çocuk babasıyım. Hayatım boyunca çocuklarıma bırakacağım en büyük mirasın güzel bir prestij olduğuna daima inandım. Buradaki azınlık bir kısmın uyguladığı siyaset anlayışı yakışıksız sözleri söylemeyi ya da yutmayı doğal karşılayabilir lakin ben bunları kabul etmiyorum.

Bu ülkenin hiçbir onurlu evladı da bu alçak sözleri kabul etmez ve asla hak etmiyordur. Burası Mansur Yavaş’ın babasının makamı olsa daha farklı cevaplar veririm. Ancak burası, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamı. Bu kentte, hizmet etmekle mükellef olduğumuz 6 milyon insan yaşıyor. Ankara halkına hizmet için buradayız.

Toplantıda ABB, ASKİ ve EGO’nun bütçeleri oybirliğiyle kabul edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu