Haber

Murat Kurum’dan IFC paylaşımı: İstanbul’umuzu finansta üst lige taşıyacak

ensonhaber.com

Megakent İstanbul’a bir yeni proje daha kazandırıldı.

Türkiye’nin ekonomi ve finans alanındaki uluslararası arenada göz kamaştıracak projesinde sona yaklaşıldı.

Akademisi, kongre merkezi ve otoparkıyla 50 bin kişiye istihdam sağlayacak İstanbul Finans Merkezi (İFM) bugün açılışına hazırlanıyor.

Dev bina; Kamu ve özel sektör bankaları, varlık yönetimi şirketleri, profesyonel hizmet şirketleri ile Türk ve uluslararası finans kuruluşlarını bir araya getirecek.

Projede Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ofisleri de yer alıyor.

“Dünyanın en prestijli projelerinden biri”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, büyük bir heyecanla beklenen görkemli binanın açılışını paylaştı.

Bakan şu açıklamaları yaptı:

Gözbebeğimiz İstanbul’u dünya ekonomisinin merkezi yapacak İstanbul Finans Merkezi’mizi bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açıyoruz.

65 milyar liralık yatırım değeriyle ülkemizin ve dünyanın prestijli projelerinden biri olan İFM, İstanbul’umuzu finansta üst lige taşıyacak!

“326 adet ticari bağımsız bölüm var”

Bir video paylaşan Murat Kurum, proje koordinatörü İsmail Hakkı Özkurt’un açıklamalarına da yer verdi.

Özkurt şu ifadeleri kullandı:

Dünyadaki diğer örneklerin ortasında en büyüklerinden biri. 310 metrekarelik alışveriş merkezinde 326 ticari bağımsız bölüm bulunuyor.

Finansal kuruluşlar kesintisiz hizmet vermek zorundadır. Güvenlik altyapısından, veri altyapısına, fiber optik altyapıya; İstanbul Finans Merkezi, deprem güvenliğinden yangın güvenliğine dünya standartlarının üzerinde donanımlı ve inşa edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu