Haber

Osmaniye Belediyesi İsrail ürünlerini boykot etme kararı aldı

Osmaniye Belediyesi tesisleri ve belediyenin düzenlediği etkinliklerde İsrail menşeli eserlerin satışının durdurulduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları nedeniyle İsrail menşeli eserlere boykot kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Kadir Kara, Gazze’de yaşanan manzaraların yüzyılın en büyük vahşeti olduğunu belirterek, şu ifadelerde bulundu:

“Yaklaşık bir aydır vahşi saldırılarını sürdüren, masum çocuk ve kadınları şehit eden Siyonist İsrail, bu süre zarfında hiçbir kanunu çiğnemedi, geçmediği hiçbir sınırı, işlemediği hiçbir kötülüğü yapmadı. Devletimiz talep ediyor: Bu katliamlara bir an önce son verilmesi ve Gazze’deki insani yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir.” “Bundan sonra bu hassasiyetimizi daha da ileri taşıyarak belediyemizin tüm nokta ve kuruluşlarında eli kanlı Siyonist İsrail’in tüm çalışmalarını boykot edeceğiz.”

Açıklamada, İsrail menşeli eserlerin Belediye tesislerinde ve her türlü etkinlikte kullanılmasına ve satışına izin verilmeyeceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu