Haber

TFF’den VAR hakemleri için kritik karar: Algoritma seçecek

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, MHK Yaz Semineri’nde flaş açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi dedi ki: “Yeni sezon çok çekişmeli ve heyecanlı geçecek. Tüm hakemlerimizin oynadıkları maçlarda çok başarılı olacağına inanıyor ve hakemlerimize güveniyorum. Biz büyük bir aileyiz ve her zaman birlik olmalıyız. her zaman birbirinize sıkıca saygı gösterin.”söz konusu.

Hakem atamalarının yine bir algoritma ile yapılacağını belirten Mehmet Büyükekşi, Yeni sezonda hakem atamaları algoritma ile yapılacak, artık VAR hakemleri de bu sistemle belirlenecek.”sözlerini kullandı.

Büyükekşi, Lale Orta’ya teşekkür etti, Geçen dönem MHK Genel Başkanı olan Lale Orta’ya çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

“Hakemler hak ettikleri ücreti görmüyor”

Hakemlerin gelişimi ve eğitimi en önemli önceliklerimiz arasındadır. Hakem eğitmenlerimizi yeniledik ve sürdürülebilir başarı istiyoruz. Bunu yakalamak için hakem akademisi kurduk. Biz hakemlerimizin sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da başarılı olmamız gerekiyor. Yabancı dil eğitimi verilecektir. Hakemler toplumda hak ettikleri saygıyı göremiyorlar. Bu değişmeli.

“Gözlemciler objektif değil”

Bazı yorumcular, gözlemciler tarafından verilen puanların çok objektif olmadığından bahsetmiştir. Her maçın en az 3 kritik durumunu 80 gözlemci ve hakeme göndereceğiz. Herkes buna cevap verecek. Cevap vermeyenler cezalandırılacaktır. Hakemlerin notlarını bu şekilde belirleyeceğiz. Bu değerlendirmeye hiçbir hakem itiraz edemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu