Haber

Bursa Sivil Trafik Polisi Toplu Taşıma Araçlarında Kural İhlallerini Bildirdi

Bursa’da sivil trafik polisleri, yolcu olarak bindikleri toplu taşıma araçlarında kural ihlallerini ileri ekibe bildirdi. Sivil polislerin WhatsApp üzerinden aldığı ihbarı dikkate alan kontrol noktasındaki fotoğraf ekipleri, yolcu minibüs şoförlerine de ceza kesti. Yolcu taşıyan sürücülerin bir kısmı cep telefonuyla konuştu, bir kısmı da şerit ihlali yaptı. Emniyet kemerini takmayanlara da ceza kesildi.

Bursa Polis Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil ekip, her gün rastgele seçilen minibüs, midibüs ve otobüslere biniyor. Günün belirli saatlerinde yapılan kontrolde toplu taşıma aracı sürücüsü, güzergah boyunca sivil polisler tarafından takip ediliyor. Sivil trafik polisleri kural ihlallerini tespit ederek bir sonraki gruba WhatsApp aracılığıyla bildiriyor. Kontrol noktasındaki ekipler kurallara uymayanları da durduruyor.

Araçta sivil polisler; Yolculara ve sürücüye kendisini tanıtıyor, yapılan hataları listeliyor, aynı zamanda eğitim de veriyor.

Çok sayıda sürücünün telefon görüşmesi ve emniyet kemeri ihlali yaptığı belirlenirken, hem kendi canlarını hem de vatandaşların canını hiçe sayan sürücülere bir günde 96 bin lira trafik cezası kesildi.

Trafik denetimi anları kameraya kaydedilirken, bazı sürücüler ise cezalara itiraz etti. Ceza alan bazı sürücüler de grupların haklı olduğunu belirterek kurallara uyma sözü verdi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu