Ekonomi

Gıda satıcılarından deprem yardımına ilişkin açıklama: Gıda atıkları geri dönüşümde geri dönüştürülmeli

Sidar, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye temel yaşam malzemeleri ve yüklü miktarda gıda malzemesi gönderildiğini hatırlattı.

Bu tedariklerin ortasında ekmek ve paketli gıdaların yanı sıra soğuk zincire uygun sevk edilen taze meyve ve sebzelerin, et ve süt eserlerinin de bulunduğunu belirten Sidar, deprem bölgesinde gıda güvenliğinin ön plana çıktığını ifade etti. .

Deprem bölgesinde gıda israfının önlenmesi ve gıda güvenliğinin sağlanması için sürdürülebilirlik bakış açısıyla düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurgulayan Sidar, şunları kaydetti:

“Gıda tedarik zincirinin sürdürülebilirliği, gıdanın ilgili bölgelerde depolanmasının yanı sıra sevkiyat süreçlerini de içermektedir. Bu doğrultuda ambalajlı ve kuru gıdaların nemsiz bir ortamda depolanması, elektrik kesintilerinin olmaması, meyve, sebze, et ve süt ürünlerinin istiflendiği soğuk hava depoları ve gıda atıkları için hijyenik toplama alanlarının oluşturulması Gıda atıklarının geri dönüşümdeki değerini ortaya koyabilmek için aşamaların başarıyla uygulanması gerekmektedir.

haberhani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu