Haber

İsrail’in katliam yaptığı Gazze’den gelen görüntüler dehşete düşürdü

7 Ekim’den beri GazzeKenti ağır bombardıman altında bırakan İsrail ordusu, bu gece operasyonların genişletileceği mesajını verdikten sonra bölgeye benzeri görülmemiş bir saldırı başlattı.

2 MİLYON KİŞİYLE İLETİŞİM TAMAMEN KESİLDİ

Çatışmaların başlamasından bu yana ilk kez Gazzeİsrail ordusunun saldırılarının ardından kenti yoğun bombardımana maruz bıraktı. Gazze Türkiye’deki tüm telefon ve internet hizmetleri durduruldu. Bölgedeki 2 milyon kişiyle tüm irtibat kesildi.

BÖLGEDEN GÖRÜNTÜLER KORKUNÇ

İsrail’in saldırılarını yoğunlaştırdığı bu gece bölgeden gelen görüntüler yaşananların vahametini ortaya koydu. Yüzbinlerce Filistinli karanlığa gömüldü GazzeŞehrin her yerinde bombaların patladığı, füzelerin etkisiyle gecenin aydınlandığı görülüyor.

HAMAS: İSRAİL’İN KATLİAM NİYETİNİN BELİRTİSİ

Öte yandan Hamas İsrail ablukası altında. Gazze Akşam saatlerinden itibaren Gazze’de artan bombardımanla eş zamanlı olarak Gazze genelinde internet ve iletişimin kesildiğine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Gazze Şeridi’nde iletişimin ve internetin kesilmesi, yerleşim yerlerinin karadan, denizden ve havadan giderek daha fazla bombalanması, işgalci İsrail’in basının ve dünyanın gözünden uzakta daha fazla katliam yapma niyetinin sinyalidir.” ” ifadeler kullanıldı. Gazze’de yaşanan “korkunç katliamların ve yansımalarının tüm sorumluluğunun” İsrail ile Washington ve onu destekleyen diğer Batılı başkentlerde olduğu belirtildi.

“BÜTÜN ULUSLARARASI KANALLAR YOK EDİLDİ”

Filistin Telekomünikasyon Şirketi, bu akşam İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki yoğun saldırıları nedeniyle sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetlerinin tamamen kesildiğini duyurdu. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Son saatteki yoğun bombardıman, Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası kanalları yok etti.” ifadelere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu