Haber

Manisa’da tarımsal üretim çeşitleniyor

MANİSA (İGFA) –Tarımsal üretimi çeşitlendirmek ve üreticilerin topraktan elde ettiği geliri artırmak amacıyla ‘Meyveciliği Geliştirme Projesi’ni hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında 500 bin fidanı üreticilerle buluşturdu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 2023 yılı tarım ve kırsal kalkınma bütçesini 122 milyon TL olarak açıklamasının ardından Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı, zeytin, ceviz, hurma ve incirden oluşan 150 bin fidanı 17 ilçede üreticilere dağıtmak için çalışma başlattı.

Başvuru koşulları hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta şunları söyledi:

“En az 3 dönüm arazi boş olmalı. Tarlada bir veya iki yaşında bitkiler olmasında sakınca yoktur. Fidanların dikileceği alan ÇKS’de mutlaka belirtilmelidir. Tapu ve ÇKS belgeleri başvuru sahibi ile ilgili olmalıdır. ÇKS belgeleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden alınmalıdır. Geçmiş yıllarda fidan desteğinden yararlanan kişiler bir daha fidan desteğinden yararlanamazlar. Hatalı ve eksik belgelerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru dilekçesi ile birlikte tarla tapu fotokopisi ve Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi ile başvuru yapabilirler. Başvurular İlçe Muhtarlıklarımız Şube Müdürlüklerine yapılır; Köy Hizmetleri Daire Başkanlığımızın merkezinde yapılacaktır.”

camolukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu