Haber

Van Gençlik ve Spor Müdürlüğü ekipleri deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Van Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü bünyesinde 250 işçi deprem bölgesinde çalışıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Van’dan deprem bölgesine giden ekipler, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde yemek ve ulaşım hizmetlerinin yürütülmesine yardımcı oluyor.

Gençlik liderleri ise deprem bölgelerinde oluşturulan alanlarda çocuklarla ilgileniyor ve oyunlar oynayarak moral bulmalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

Van’da Gaziantep, Adıyaman ve Malatya’dan 918 kişi il müdürlüğüne bağlı yurtlarda barındırılıyor.

Yurtlarda kalan misafir afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için gençlik liderleri ve istekli gençler hizmet vermektedir.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “İl müdürlüğü bünyesinde görev yapan ekipler ve gönüllüler büyük bir azim ve gayretle çalıştılar. Vatandaşlarımızın büyük bir hassasiyetle gönderdiği yardım malzemelerini gruplar, belediyemize bağlı Tuşba Gençlik Merkezimizde koordineli bir şekilde topladı. İl Müdürlüğümüze ve bizzat Malatya ve Adıyaman illerindeki depremzedelerimize, “İl Müdürlüğümüzün Malatya’da kurduğu etkinlik çadırımızda görev alan gençlik liderlerimiz düzenledikleri etkinliklerle çocuklarımızın keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. dedi.

yakakent-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu