Ekonomi

TİKA ve Bangladeş Hükümeti E-Ticaret Kolaylaştırma Merkezi Açtı

Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA) ve Bangladeş hükümeti iş birliğinde Narayanganj bölgesinde kurulan “E-Ticaret Kolaylaştırma Merkezi” hizmete açıldı.

TİKA’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bangladeş hükümeti ve TİKA tarafından Narayanganj Bölgesi’nde kurulan “E-Ticaret Kolaylaştırma Merkezi”nin açılış törenine Türkiye’nin Dakka Büyükelçisi Ramis Şen, Bangladeş Enformasyon Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İletişim, TİKA Bangladeş Koordinatörü Şevki Mert. ve Bangladeş Küçük ve Yerli Üreticiler Derneği yetkilileri.

Bangladeş’in değerli klasik sanatlarından biri olan ve “UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası” listesinde yer alan jamdani (müslin kumaşı) üretiminin yapıldığı Narayanganj bölgesinde kurulan merkezin yaygın olarak kullanıldığı belirtildi. gerçekleştirilen çalışmada, TİKA’nın ihtiyaç duyduğu bilgi ve depolama malzemeleri ile bir kamyonet temin edildi.

Sağlanan destekle online pazaryerlerine ulaşma imkanı bulan üreticilerin, online tanıtım ve pazarlama eğitimleri alarak çalışmalarını daha geniş pazarlara ulaştırmalarının amaçlandığı bildirildi.

Açıklamada, Bangladeş’te 2020’de 2,07 milyar dolar olan e-ticaret pazar büyüklüğünün 2023’te 3 milyar doları aşmasının hedeflendiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu